top of page

Ahoj Jitko,

ještě stále jsem na svém svém (resp. ve svém chi obláčku), byly to úžasné čtyři dny!

Moc zdravím a děkuji za vše!

 

Petra Chvojková 

Jaro 2017

Milá Jitko,

děkuji Ti z celého srdce,

které jsi mi dokázala otevřít.

Dívám se kolem sebe jinýma očima.

Vnímám každodenní situace jinak, vědoměji.

Jsem šťastná, že jsem na cestě ZHQG

s Tebou a všemi nádhernými lidičkami,

které jsem na ni potkala.

Cvičím, je mi krásně, jsem šťastná.

S uvolněností těla

přišla i uvolněnost mysli,

vláčnost, nikam nespěchat...

 

Jarka Báňová

Jaro 2018

"Milá Jitko,

posílám komentář ke škole ZHQG.
Na semináře a cvičení pořádané a vedené Jitkou Maškovou jezdím už řadu let. Již o
d prvního semináře mně setkání zaujaly širokým záběrem. Jsou zde věci nejenom z Zhi Neng Qi Gongu, ale i z jogy, tai-či, Jitka sama dělá homeopatii, Bachovu květovou terapii a měli jsme s ní i semináře s léčitelem Manfredem Seehoferem z Rakouska, učitelkou Tillou van Opstal z Belgie, čínskými mistry Tao Qingyu, Wei Qi Fengem, Pei See Sew z Malajsie, atd...
To znamená, že semináře a škola je nejenom o tomto všem, ale jsou i přizpůsobené našemu evropskému myšlení a zároveň potřebám a schopnostem jednotlivce.
Je mi 53 let a zabývám se tímto vším a cvičím dle svých možností, což je perfektní.
Zároveň je zde veliká tolerantnost mezi jednotlivými účastníky, která je velice příjemná a ne všude jsem ji dřív nacházela.
Tyto skvělé semináře i kursy se hodí pro zlepšení jak fyzických tak i psychických problémů - všech nezávisle na věku a že si zde každý může najít to, co právě potřebuje.
Na kursu pro učitele je možné získat kvalifikaci, kterou bylo předtím možno získat pouze v jiných zemích Evropy a ve světě, v Číně atd., nebo si pouze zajet zacvičit v příjemném kolektivu.
Co se týče stravování a ubytování: opět je to naprosto perfektní jako na všech těchto kursech.

Všem kurzy vřele doporučuji a těším se na další pokračování. Zároveň také velmi děkuji za veliké úsilí a obětavost, se kterou jsou semináře a škola vytvářeny."


Jana Peková  

Léto  2014

"Ahoj Jitka,
mám radosť, že som sa zúčastnil školy s Tebou a s Tillou.

Teraz ked cvičím tak je to o mnoho krajšie a prežitok z cvičenia mám veľmi krásny a o mnoho hlbší ako predtým. Teším sa na dalšie zdokonalenie v týchto cvičeniach pri spoločných stretnutiach a cvičeniach. Ďakujem za dobrú výuku!
Pozdravujem z celého srdca"

 

Slavo Šimko

Jaro 2015

Milá Jitko,

snad ani slovy nelze vyjádřit, jaké štěstí jsem měla, že mě Vesmír dovedl až na tvůj kurz ZHQG.

ZHQG je pro můj život obrovským darem, nejen pro moje fyzické tělo, které se začíná rozvzpomínat na svoji původní přirozenost a zdraví, ale hlavně je obrovským nástrojem, který mě vede na cestě k sobě, k vnitřnímu klidu a harmonii, k celkovému osobnímu růstu.

Po absolvování Level 1, jakoby se mi otevřely dveře do života, který skýtá obrovský potenciál a možnosti poznání hloubek, krás a plnosti života, které často, pohlceni běžným životem plným stresu a shonu, vůbec nevnímáme.

Milá Jitko, tobě patří velký dík nejen za to, že nám s láskou, pečlivostí, důkladností a radostí předáváš každý detail a hloubku tohoto úžasného cvičení a učení, ale i za tvoji obětavost v zajišťování zahraničních lektorů, překladů, vytváření studijních materiálů a za tvoji stálou podporu při překonávání těžších chvil při cvičení.

 ZHQG je úžasná cesta a jsem ráda, že po ní můžu spolu s Vámi všemi kráčet dál.

S láskou

Jolana Kybová 

Jaro 2018

Milá Jituško,

ještě jsem plná dojmů a energie z krásného kurzu s Tebou,

za což Ti moc děkuji.

S láskou

Eva Klauserová

Jaro 2017

Milá Jitko,

Qi gong je přímo zásadním vstupem do mého života a jsem za to velmi vděčná...

Srdečné pozdravení k Tobě, s díky za vše Jitko!
 

Mudr. Lucie Petrová

Podzim 2017

 

"Rádi bychom napsali několik našich postřehů z jednoročního tréninku Zhineng Qi Gong Level 1 s  Jitkou Mašek Tillou van Opstal:
1/ Systematický a ucelený: Oceňujeme, že trénink byl velmi systematický a ucelený a že trval několik (konkrétně devět) měsíců, abychom měli čas si každý cvik osvojit do hloubky.
2/ Nové prvky: Velmi se nám líbila “aktualizovaná” forma výuky, kdy tradiční Level 1 byl obohacen o prvky z malajsijské školy učitele Ooi Kean Hina.
3) Detailní vysvětlení: Jsme vděčni, že Jitka s Tillou nám každé cvičení vysvětlily detailně a že kladly důraz na jeho správné provedení, abychom z něho mohli mít co největší prospěch.
4) Kontrola a opravy:  Bylo pro nás důležité, že Tilla s Jitkou neustále sledovaly, jestli cvičímě správně, a opravovaly nás.
5) Srozumitelná teorie: Líbil se nám způsob vysvětlení teoretických základů Zhineng Qi Gongu, které tak pro nás byly velmi srozumitelné. 

Znovu bychom rádi poděkovali Jitce a Tille za skvělý čas, který jsme s nimi při studiu Zhineng Qi Gong Level 1 strávili, a doufáme, že se v budoucnu budeme moci zúčastnit výuky Zhineng Qi Gong Level 2.

Jana a Milan Kirschovi 

2015


"Milá Jitko,
posílám pár slov o naší - vaší :-) škole ZHQG.

Ale protože jsem moc ráda, že jsem mohla u Tebe a u Tilly absolvovat 1. ročník školy ZHQG, tak Ti napíšu pár slov jen tak, abys měla nějakou zpětnou vazbu.
Mě tato škola opravdu přiměla překonat lenost a pokud to jen trochu šlo, snažila jsem se opravdu poctivě odcvičit „GONG“ - měla jsem nějaký cíl - zpočátku to byla touha poznat ZHQG více do hloubky a získat certifikaci. Postupně, jak jsem díky pravidelnému praktikování začala více vnímat QI a pak začaly přicházet při cvičení - alespoň někdy - pocity neuvěřitelné lehkosti a radosti,

prvotní cíl se změnil na zvědavost - kam až tyhle krásné pocity mohou dojít...?

Co je na konci téhle cesty? Jaké možnosti má lidské tělo? A jaké náš život...?
Těžko se to popisuje... Původně jsem ZHQG chtěla praktikovat také pro zlepšení a udržení zdraví, ale nyní si stále více uvědomuji svou propojenost s okolím, přírodou, Vesmírem ...Bohem....? Vím, že takovýchto cest je mnoho, ale mně vyhovuje právě cesta ZHQG. No, a protože i teoretické znalosti jsou důležité, tak mě Tvé pravidelné otázky donutily se také trochu zaobírat teorií - je vidět,

že víš jak na nás, abychom ji nezanedbávali:-)

Musím Tobě i Tille opravdu moc poděkovat za tuto možnost. A Tobě patří ještě jeden velký dík ode mě navíc - za to, že tlumočíš opravdu jen pro mě....Nebýt Tebe, tak bych se k tomu vůbec nemohla dostat... No a dík patří samozřejmě i Pavlovi, protože umíte společně vždy navodit příjemnou a veselou atmosféru.
Mějte se krásně a budu se těšit na pokračování té naší - vaší školy ZHQG :-)"
Srdečně

Eva Králová 

2015

Milá Jitko,

ještě jednou děkuji za krásný seminář, cítila jsem se tam tak nádherně! Což je tvoje zásluha, jaké to pro nás děláš a jak v nás - tedy ve mně např. hledáš to nejlepší, co ve mně je  a snažíš se to podporovat. Nevím fakt, co by se mnou bez tebe bylo. Jsi takový  náš veliký přítel.

Moc a moc DĚKUJI !!!!!

JANA

Podzim 2018

 

 

 

 

Milá Jitko,

 

Během svého života, kdy jsem potřebovala  hodně zklidňovat, trpím totiž chronickými úzkostmi a depresemi, navštívila jsem několik skupin, kde se praktikovala joga a relaxace. Ale teprve  když jsem navštívila seminář pořádaný Jitkou Maškovou , byla jsem naprosto uchvácena. Nebylo to jenom o učení Zhi Neng Qi Gongu, tedy léčebného čínského cvičení, které je  zčásti součástí  tradiční čínské medicíny, ale je zde mnoho věcí navíc. Jednak Jitka sama zadarmo alternativními metodami léčí lidi, ale učila i jogu a taiči, ale dostáváme se tam i k příčinám našich úzkostí a  strachů a co s nimi dělat  a kde děláme chyby. Dlouhé roky, kdy mi bylo nejhůř mě zde držela Jitka "nad vodou"  a nyní již také s pomocí intenzivní psychoterapie  jsem se dostala do stadia, že už můžu opět pracovat a můj stav se naprosto zlepšil. Zároveň kouřím, což často  bývá  velmi negativně v těchto skupinách bráno, ale zde je to pouze moje věc a nikdo mě za to neodsuzuje. Je lepší kouřit a cvičit  než kouřit a necvičit. Vytváří se zde velmi přátelské a kamarádské společenství lidí, kam může člověk patřit  a kam se může těšit. semináře  se konají sice až na Moravě u Tišnova, ale svou výjimečností si zaslouží jet i takovou dálku.

Jsem Jitce Maškové neskonale vděčná , že mi pomáhá měnit svůj život  pomocí léčení alternativními metodami i svými fantastickými kursy. Moc děkuji !

Jana Peková - Zima 2018

bottom of page